Opinie, Porady, Komentarze

Gadżety firmowe w marketingu sklepów internetowych

Gadżety firmowe

Gadżety firmowe

W dzisiejszych czasach marketing i reklama to nieodzowne elementy prowadzenia każdej działalności gospodarczej, bez względu na jej branżę. Rzecz jasna działania o charakterze marketingowym muszą być dostosowane do zakresu działalności firmy i jej potencjału rynkowego, jednakże pewną formę marketingu trzeba wykonywać. Dotyczy to także sklepów internetowych. Internet jest w dzisiejszych czasach najpopularniejszym źródłem informacji i medium służącym do kontaktu z innymi ludźmi, stąd też intensywność reklam jest tam znacząca. A to oznacza, że aby przebić się ze swoją ofertą do potencjalnego klienta, trzeba wyróżnić się czymś oryginalnym, jak np. dystrybucja gadżetów firmowych.

Owe gadżety firmowe to np. długopisy, kubki, talerzyki, breloczki, słodycze, odzież, itp. Innymi słowy, jest to wszystko, co ludzie wykorzystują w codziennym życiu, albo co sprawia im przyjemność i radość. Poza walorami samych gadżetów warto wspomnieć o dystrybucji.

A dystrybucja aby była maksymalnie skuteczna, może polegać na darmowym wręczaniu gadżetów, jako upominków. Upominki wszyscy lubią i dlatego warto potencjalnemu klientowi sprawić przyjemność i obdarować go gadżetem. Warto przy tym zatroszczyć się o to, aby odpowiedni gadżet trafił do odpowiedniego klienta. Np. jeśli gadżetem jest koszulka młodzieżowa, oczywiście otrzymać ją musi osoba młoda. Jeśli natomiast gadżetem jest zabawka, obdarowanym będzie dziecko. Co jeszcze się liczy? Otóż rozdawanie takich fantów należy przeprowadzać tam, gdzie zwykle można spotkać dużo ludzi.

Innym pomysłem jest, aby gadżety firmowe były rozdawane na imprezach plenerowych, jak koncerty, festyny czy happeningi. Choć rzadko się to zdarza w przypadku sklepów internetowych, organizatorzy danych imprez mają możliwość promowania się podczas takich okazji. Co do samych sklepów, także one, widząc skuteczność tej metody, coraz bardziej ochoczo dołączają się do organizacji imprez plenerowych, rozdając tam swoje własne gadżety firmowe.

Rzadszą formą dystrybucji jest sprzedaż gadżetów firmowych, albo też organizowanie konkursów, w których są one nagrodą. Ale takie sytuacje także się zdarzają, dlatego warto o nich wspomnieć.

Tagi: , ,