Opinie, Porady, Komentarze

Jak pozycjonuje się strony www?

Strony www

Strony www

Często ludziom się wydaje, że po tym jak wymyślą, zaprojektują i umieszczą swoją stronę w internecie to zakres działań się kończy. Od tego momentu strona jest widoczna w sieci, zaczną na nią wchodzić ludzie, a więc już dosłownie dni dzielą nas od rozpoczęcia internetowego sukcesu. Niestety jednak nic bardziej mylnego i jeśli zostawimy to w takiej formie jak teraz to prawdopodobnie nasza strona nigdy nie stanie się popularna. Zobaczysz już po kilku dniach, że mimo upływu czasu nikt na stronę nie wszedł. Dlaczego? Wcale nie dlatego, że strona została źle przygotowana czy też nie reprezentuje sobą nic wartościowego. Chodzi tutaj o to, że strona jest dostępna w sieci, ale i tak nikt na nią nie trafi. Czas więc coś z tym zrobić!Problem polega na tym, że nowe strony www nawet nie pojawiają się w spisie wyszukiwarek. Załóżmy, że dodałeś sobie nową stronę i ustawiłeś nawet słowa kluczowe, ale po ich wpisaniu Twoja strona i tak nigdzie nie wyskoczy. Możesz ręcznie dodać stronę do spisu wyszukiwarki, ale niewiele to zmieni. Wtedy Twoja witryna znajdzie się na samym dnie wyników wyszukiwania, czyli tam gdzie nikt nigdy nie dociera. Aby zmienić ten stan rzeczy potrzebne jest pozycjonowanie, czyli takie promowanie strony, aby znalazła się wysoko w wynikach wyszukiwania.

Wszystko zaczyna się od wyboru słów kluczowych, fraz które w skrócie opisują naszą witrynę. Na te frazy należy przeprowadzać pozycjonowanie naszej strony www. Zdecydowanie najlepiej jest to zlecić profesjonalnej firmie zajmującej się pozycjonowaniem, na przykład agencji marketingowej. Wydamy na to trochę pieniędzy, ale pozycjonowanie będzie skuteczne, a my zaoszczędzimy czas oraz nerwy.

Osoby pozycjonujące strony internetowe stosują wiele technik podnoszenia rangi witryny. strony www są dodawane do katalogów witryn, tworzone są zaplecza, stosuje się marketing szeptany na forach, tworzy się profesjonalne blogi linkujące do naszej strony i wiele, wiele więcej. Ważne jest jednak to, że nieprofesjonalne pozycjonowanie może spowodować nawet zablokowanie naszej witryny przez wyszukiwarki jako stronę spamującą. Jeśli się na tym nie znamy to lepiej powierzyć to fachowcom.

Tagi: , , ,