Opinie, Porady, Komentarze

Strona internetowa księgarni

Strona internetowa

Strona internetowa

W dzisiejszych czasach wszystkie firmy są zmuszone prowadzić działania o charakterze marketingowym, a także robić wszystko, aby odpowiednio wypromować własną markę i ofertę. Wśród tego rodzaju aktywności wymienić należy prowadzenie strony www. Internet jest obecnie tak rozpowszechniony, że bez prowadzenia dobrej strony www nie można mówić o skutecznym pozyskiwaniu klientów. Dotyczy to wszystkich branż oraz firm na każdym etapie rozwoju i o każdym zasięgu terytorialnym działania. Jako przykład, który pozwoli zobrazować powyższe stwierdzenia, podać można księgarnie. Są to punkty handlowe przeżywające okres rosnącej konkurencji, stąd też jedynie aktywność w sferze internetu może dać pozytywne skutki w postaci pozyskiwania nowych klientów.

Jak powinna wyglądać strona internetowa księgarni, aby przyciągać uwagę potencjalnych klientów? Przede wszystkim musi być odpowiednio przygotowana jeśli chodzi o grafikę. Muszą się tu znaleźć efektowne wzory i grafiki, elegancka kolorystyka, a także multimedia i fotografie. Takie elementy są konieczne, bowiem od atrakcyjności danej strony www zależy w dużej mierze powodzenie danej księgarni na rynku.

Strona internetowa księgarni musi zawierać także informacje o ofercie, tzn. przede wszystkim wykaz książek, które w danej księgarni są do kupienia. Wykaz ten to nie tylko tytuł i autor ale także informacje o liczbie stron, rodzaju okładki, ogólny opis o czym jest książka, informacje o autorze, cena, przeznaczenie (jaka grupa czytelników będzie najbardziej zainteresowana pozycją), itp. Tego rodzaju informacje są także niezbędne. Pozwalają bowiem ukierunkować klienta na konkretne pozycje i zachęcić go do przeczytania danej książki, zakupionej oczywiście w danej księgarni.

Strona internetowa może też zawierać informacje o samej księgarni, tzn. w czym się ona specjalizuje (jaki rodzaj książek), kiedy powstała, zdjęcie siedziby, dane kontaktowe i adresowe, personel, informacje, jak zostać pracownikiem księgarni, itp. Wszystko to powinno wpłynąć pozytywnie na decyzję potencjalnego klienta co do zakupu książki w danej księgarni, ponieważ będzie on znał ów punkt handlowy lepiej, a to ma duże znaczenie. Choć oczywiście w przypadku książek zawsze najważniejsza jest cena.

Tagi: , ,